Analýza zápasu: Haase R. - Schwartzman D.

Sport: Tenis Kurz: 1.66 Tip: 1 Soutěž: Montreal (Kanada) Datum zápasu: 11.08.2017 18:30

Dnes si vsadíme na čtvrtfinálový zápas, který se odehraje v Montrealu (Kanada) na tvrdém povrchu. Trochu překvapivě se v něm střetnou hráči Haase Robin a Schwartzman Diego Sebastian. Tento turnaj je plný překvapení. Tím největším je dnešní prohra Nadala, kterého vystřílel Shapovalov. Včera se s turnajem rozloučili i Goffin, Dimitrov, Nishikori, Sock a Raonic. I tak si dnes vsadíme na favorita, kterým je Robin Haase.

Diego Sebastián Schwartzman je argentinský profesionální tenista. Ve své dosavadní kariéře na okruhu ATP World Tour vyhrál jeden turnaj, když v květnu 2016 ovládl antukový podnik Istanbul Open 2016. Není divu, že se Schwartzman dostal až do čtvrtfinále. Povrch je zde pomalejší a výměny delší. To mu přesně vyhovuje, protože to připomíná jeho oblíbený povrch, kterým je antuka. V Montrealu si Schwartzman vede skvěle. Dokázal vyřadit Opelku, Thiema a dnes Donaldsona. Poslední jmenovaný mu nadělil v prvním setu kanára, což potvrzuje fakt, že se jedná o pomalejší povrch. Donaldson pak neudržel servis nad 60% a zápas prohrál. I tak si myslím, že v dalším kole měl být právě on.
 


 

Robin Haase je současný nizozemský profesionální tenista. Ve své dosavadní kariéře vyhrál na okruhu ATP World Tour 2 turnaje ve dvouhře a 2 ve čtyřhře.. Nejvýše byl ve dvouhře umístěn 30. července 2012 na 33. místě a ve čtyřhře 11. května 2015 na 38. místě žebříčku ATP.  Robin Haase zde vyřadil borce Ramose (podobný typ Schwartzmana), Escobeda a včera Dimitrova. Dimitrov byl jasným favoritem a skvělá hra Haaseho posunula do dalšího kola. Celkově se v poslední době skvěle rozehrál a dnes by to mělo na Schwartzmana stačit. Robin Haase nemá úplně silný servis, ale dokáže si jím pomoci, je to hlavně velmi inteligentní hráč a ví, co je třeba hrát. Dnes se bude hrát hlavně na servisu Diega Schwartzmana, který má „bez bot“ 155 cm. 
 

Zpět na seznam tipů