Analýza zápasu: Liberec - Sparta Praha

Sport: Fotbal Kurz: 2.15 Tip: 2 Soutěž: 1. Fotbalová liga Datum zápasu: 13.08.2017 18:00

Ve třetím kole české HET ligy zavítá tým Sparty do Liberce. Tam dokázala Sparta vyhrát naposledy v dubnu 2012. Za hosty se tehdy prosadil dvakrát Ladislav Krejčí, jednou Josef Hušbauer a za domácí jeho jmenovec Josef Šural. Celých pět let nedokázala Sparta na hřišti Liberce zvítězit, tentokrát ale volíme čistou výhru pražanů v kurzu 2.10.

Liberec v prvním kole zdolal Zlín 1:0. Od 27. minuty hráli hosté v deseti, vykartovat se nechal Traore a až v samotném závěru vstřelili domácí branku. O tu se postaral Pulkrab. Druhý zápas Liberec prohrál v Olomouci. Kdo viděl, bylo to přímo trápení.

Co je však hlavním důvodem této sázky? Za Liberec nenastoupí Bartl D.(Zranění), Havelka F. (Dohoda o hostování), Kulhánek J. (Dohoda o hostování) a právě Pulkrab M. (Dohoda o hostování). Sparta se nekvalifikovala do pohárů a má velice široký kádr. Fotbalisté pražské Sparty se nicméně zmohli na zatím nejlepší výkon v sezóně a vytouženou první výhru (1:0) vydřeli na hřisti Mladé Boleslavi. Tam také ukázali, že si to začíná sedat. Pražská Sparta míří na sever s jediným cílem. A to je výhra. Sparta se bude soustředit jen na domácí ligu. Vítěz HET ligy postupuje přímo do základní skupiny příštího ročníku LIGY MISTRŮ. Každý bod má svou hodnotu!
 

Po zápase - výsledek 1:1

Za neomluvitelné označil kolaps Sparty proti oslabenému Liberci autor jejího gólu Martin Frýdek. Ačkoli Letenští hráli přes půl hodiny proti soupeři bez dvou vyloučených, inkasovali vyrovnávací gól, nedokázali přesilovou hru vůbec využít a jen remizovali 1:1. 

"Omluvitelné to určitě není, vždyť se na to koukněte. Zklamaní jsme všichni. Tady jsme měli vyhrát," prohlásil Frýdek po utkání. "Nevím, co se s námi stalo. Drželi jsme balon, ale nemohli se tam dostat. Nevím, jak je to možné. Nevytvořili jsme si ani žádnou vyloženou šanci, opravdu nevím...," nechápal. 

Nakonec dával vinu tomu, že byl se spoluhráči málo trpělivý. Sám tam pokazil několik centrů. "Možná to bylo tím, že jsme byli moc hektičtí," přemýšlel. 

Přitom Sparta měla duel dobře rozehraný a vedla právě po Frýdkově gólu. "Eldar Čivič mi tam dal nádherný balon do vápna, ten gól jde hodně za ním. Má na gólu tu největší zásluhu," ocenil přihrávku spoluhráče. "Pak mi tam dal další výborný balon. Já ho chtěl hrát hlavou na zadní tyč, ale netrefil jsem branku. To musí být gól, to je moje chyba," připustil. 

V úvodu druhé půle pak dostal Liberec dvě rychlé červené karty a šel do devíti. Jenže přesto dokázal srovnat a Spartu o výraznou početní výhodu připravilo vyloučení právě Čiviče. 

"Abych řekl pravdu, tak tři červené jsem ještě nezažil. Bylo to poprvé a docela mě to překvapilo," připustil Frýdek. "Dalo se očekávat, že Liberec bude hrát bojovně. Věděli jsme to. Liberec hrál dobře, ale pokazili jsme si to my sami," řekl. 

Sparta tak v úvodních třech kolech poztrácela už čtyři body a má ztrátu na vedoucí Plzeň. "Máme před sebou ještě pořád 27 kol, ale určitě to příjemné není. Všechny tři zápasy jsme chtěli vyhrát, ale nepovedlo se to. Máme ztrátu, takže to komplikace je," dodal Frýdek.
 

Zpět na seznam tipů