Analýza zápasu: Gulbis E. - Youzhny M.

Sport: Tenis Kurz: 1.68 Tip: 1 Soutěž: Cincinnati (USA) Datum zápasu: 13.08.2017 17:30

Dnes volím ještě jeden tip z turnaje ATP Cincinneti Masters. Jedná se o duel mezi hráči Gulbis Ernests – Youzhny Mikhail ve finále zdejší kvalifikace. Volím výhru bouřliváka Gulbise v kurzu 1.65.

E.Gulbis (LAT) – Hrající pravou rukou, momentálně na 275. místě ATP žebříčku, nejvýše však na 10. pozici. V posledních letech byl limitován zraněním a odehrál málo zápasů. Je to hráč, který je znám především kvůli svému neskutečnému talentu. Když má Gulbis den, dokáže vystřílet z kurtu opravdu kohokoliv (viz. letošní zápas ve Wimbledonu s Del Potrem, kdy vyhrál hladce 3:0 a Del Potro neměl v zápase v podstatě žádnou příležitost.) Gulbis hraje agresivní tenis. Dokáže si pomáhat vysoce kvalitním servisem, což zde v Cincinneti je obrovská výhoda. Gulbis preferuje převážně rychlé povrchy. Zde došel nejdále do druhého kola v roce 2014, od té doby zde nestartoval.

Youzhny M. (RUS) – Hrající pravou rukou, momentálně 98. hráč ATP žebříčku. Letošní bilance 16/23, na tvrdém povrchu 7/9, ročník narození 1982. Youzhny je univerzální typ tenisty, který těží především z výměn. Těch se zde moc nedočkáme. Na tomto turnaji došel nejdále do osmifinále v roce 2014.

Pokud Gulbis předvede tenis jako v prvním kole kvalifikace proti hvězdnému mladíčkovi Rublevovi, připíše si skalp dalšího ruského hráče. Vzájemné zápasy sice hovoří ve prospěch Youzhneho poměrem 5:3, ale povrch by měl hrát dnes pro Gulbise.
  

Zpět na seznam tipů