Analýza zápasu: Fritz T. - Sandgren T.

Sport: Tenis Kurz: 1.74 Tip: 1 Soutěž: Aptos (USA) Datum zápasu: 12.08.2017 03:00

Dnes volím tip z challengeru ve městě Aptos. Jedná se o duel mězi hráči T.Fritz – T.Sandgren. Volím výhru mladíčka Fritze v kurzu 1.70.

T.Fritz (USA) - Ročník narození 1997, hrající pravou rukou, momentálně 120. hráč na okruhu ATP, nejvýše však 53., což je v jeho věku obrovský úspěch. V loňské sezoně dokázal porazit hráče jako A.Kuznětsov, S.Bolleli , J.Chardy, M.Zverev a D.Sela. Taylor Fritz vystřelil jako raketa do povědomí lidí. Byl dokonce pasován do role nejtalentovanějšího mladého hráče na okruhu (společně s Nickem Kyrgiosem). Fritz těží zejména ze své výšky. Dokáže velice kvalitně podávat, umí se skvěle pohybovat na kurtu a zahrává vysoce razantní vítězné forehandy. Jeho jedinou slabinu jsem v poslední sezoně zaznamenal, že občas hraje uspěchaně a jeho obrana nepatří k nejlepším, což vede k tomu, že nedokáže již navázat na své maximum a posouvat se žebříčkem vzhůru. Tenista je to vysoce kvalitní a soupeře, které by měl porážet, z velké části opravdu poráží.

T.Sandgren (USA) - Hrající pravou rukou, ročník 1991, momentálně je na svém žebříčkovém maximu - 105. místě. Kdo sleduje tenis, bude se mnou souhlasit, že je to typově podobný hráč jako Denis Kudla. Sandgrenova hra je velice pestrá, většinou člověk nečeká, co udělá. Dokáže odehrát set za základní čarou, ale také dokáže každou druhou výměnu nabíhat na síť a snažit se zakončovat. Stejně jako jeho pestrá hra jsou i jeho výkyvy, nabízí svým soupeřům velké množství breakballových šancí. A to bude v tomto zápase rozhodující. Nepředpokládám, že Fritz vyhraje poměrem 6:1, 6:2, ale v konečném výsledku by Sandgrena porazit měl. Fritz je hráč, který může konkurovat na turnajích ATP a Sandgren se výše, než na Challengery, nikdy nedostane. 
 

Zpět na seznam tipů