Analýza zápasu: Goerges J. - Radwanska A.

Sport: Tenis Kurz: 1.66 Tip: 2 Soutěž: Cincinnati (USA) Datum zápasu: 15.08.2017 19:00

Dobrý den, dnes tu máme zajímavý duel ženského tenisu na turnaji Cincinnati WTA. Proti sobě budou stát kvalitní hráčky Goerges – Radwanska. My si dnes vsadíme na tip: vítěz zápasu Radwanska Agnieszka.

Julia Görgesová, nepřechýleně Julia Görges (2. listopadu 1988 Bad Oldesloe, Šlesvicko-Holštýnsko) je německá profesionální tenistka, která na okruh ITF vstoupila v roce 2005. Ve své dosavadní kariéře na okruhu WTA Tour vyhrála dva singlové a pět deblových turnajů. V rámci okruhu ITF získala šest titulů ve dvouhře a šest ve čtyřhře. Na žebříčku WTA byla nejvýše ve dvouhře klasifikována v březnu 2012 na 15. místě a ve čtyřhře pak ve červenci 2016 na 13. místě. Trénuje ji Sascha Nensel, bývalý kouč krajana Nicolase Kiefera.

Poslední dobou odvádí skvělou práci a dokázala si připsat několik úspěchů. Její předností je servis. V nedávné době se jí zadařilo ve Washingtonu, kde prohrála až v pátém zápase proti Makarove. Porazila tam Petkovic, Niculescu, Van Uytvanck a Abandu. Následně se podívala do Toronta. Tam ji v prvním kole vyřadila mladičká Bellis.

Agnieszka Radwanska se zotavuje po několika zraněních. Po poměrně úspěšném WIMBLEDONU navštívila, stejně jako Goerges, turnaj v Torontu. První dvě kola tam zahrála skvěle a to je důvod, proč  jako dnešní tip volím právě ji. Ve třetím kole padla proti Caroline Wozniacki, ale ta už nějakou dobu hraje výborně a konkuruje těm nejlepším.

Myslím si, že Julia Görgesová nemůže dělat problémy špičkovým hráčům. Dnes by měla Agnieszka Radwanska postoupit do dalšího kola a připsat si vítězství na tomto důležitém turnaji.

Zajímavost: Na prestižním turnaji ATP a WTA v Cincinnati čeká první kolo trio českých tenistů. Tomáš Berdych vyzve Argentince Del Potra, Barbora Strýcová narazí na Rusku Makarovovou a Lucie Šafářová se pokusí oplatit pár dní starou porážku domácí Stephensové. Na challengeru v italském Cordenonsu se představí Zdeněk Kolář, Adam Pavlásek a Marek Jaloviec, v německém Meersbuschu Václav Šafránek. Další Češi hrají na turnajích ITF a Futures.