Analýza zápasu: Karabach - FC Kodaň

Sport: Fotbal Kurz: 2.75 Tip: 1 Soutěž: Liga mistrů Datum zápasu: 15.08.2017 18:00

Dobrý den, dnes začíná závěrečná část kvalifikace o ligu mistrů. Všechny české oči jsou upřeny směrem k pražské Slávii. Mé oči ovšem směřují i k jiným duelům. Velice zajímavý mi přijde zápas Karabachu s FC Kodaň. Proč? Když jsem se koukal na kurzy, čekal jsem na Karabach kurz kolem 1,7. Na mě ovšem vyskočil kurz 2.75!. 

Teď se dostaneme k tomu, proč jsem čekal tak nízký kurz. FC Kodaň letos, díky live sázkám, sleduji velice často. Konkrétně jsem viděl dvojutkání s Žilinou, venkovní utkání s Vardarem, domácí ligové remízy s Aalborgem a s Horsensen. 

Kodaň opustilo v létě několik opor. Celkem tři nejdůležitější opory jim odešly do prestižnějších lig. Útočník a velice úspěšný střelec Cornelius do Bergama. Obránce Augustinsson do Werderu Brémy. A hlavně obránce Jorgensen do účastníka Premier League Huddersfield Town. Rozpadl se klíčový bod obrany. A to je asi to největší mínus Kodaně. Právě obrana působí dost chaoticky. Kodaň získala průměrného stopera  Luftnera ze Slavia Praha. Ano, on dal tu slavnou branku italskému reprezentačnímu týmu do 21 let. Ale to je asi tak všechno. Ve Slavii si mnou ruce, že ho dokázali za takovou cenu udat. V minulé sezoně totiž ve Slávce, což jsem pozoroval osobně, udělal mnoho kiksů. Kdyby tehdy nenastupoval vedle Simona Deliho, který jeho chyby napravoval, bylo by to ještě horší. Druhý obránce je Bengtsson. Co k němu říct, ano, je to zkušený obránce, na hranici třicítky. V BUNDESLIZE odehrál za dvě sezony 3 utkání. To nevypadá jako stabilní bek. Hrál také za francouzskou podprůměrnou Bastii. Tam působil poslední sezonu. Věřte nebo ne, na beka má pouhých 176 cm. Abychom se posunuli v naší analýze dále, řekněme si něco o záloze. Tam je nejdůležitějším článkem a  tvořitelem hry Janko Greguš. Jenže pozor, i zde mají Kodanští zádrhel. Greguš nesmí totiž nastoupil kvůli kartám. Kvůli zranění nesmí do utkání nastoupit ani obránce Tom Hogli. Další velice kvalitní hráč. To je katastrofa!

Když se v konečné úvaze podíváme na sestavu Kodaně, vůbec nepůsobí dobře. A když vezmu to, jak se natrápili proti Vardaru, kdy zachraňovali postup až v závěru utkání. A také na trápení se proti Žilině, kde Kodani velice, ale opravdu velice pomohlo vyloučení žilinského Káčera, tak si myslím, že tentokrát není moc šancí, aby přes silný Karabach postoupili. 

Karabach prožívá velice úspěšný vstup do sezony. V mistrovských zápasech ještě ani jedinou neprohrál. 4x vyhrál a jen jednou remizoval. V úvodním kole Ligy Mistrů lehounce přešel přes Samtredii a v dalším kole si poradil s velice nepříjemným Šerifem Tiraspol. První ligové utkání také zvládli. Porazili nepříjemný celek Neftči Baku na jeho hřišti v pohodě 3-1. Sestava Karabachu možná nepůsobí moc silně na první pohled, ale když se koukneme k mužstvu dřív, tak uvidíme mnoho cizinců. Bosna, Jihoafrická Republika, Brazílie, Španělsko, Albánie, Haity, Polsko, Ukrajina. To je výčet zemí, jejichž hráči v Karabachu hrají. Mužstvo působí silným pohledem. Takže pokud mohu doporučit. Dávejte na výhru bez remízy domácích. I zde nalezneme krásný kurz 1.62. Vidím to téměř jako jistotu.
 

Zpět na seznam tipů