Analýza zápasu: Anderson K. - Querrey S.

Sport: Tenis Kurz: 1.82 Tip: 1 Soutěž: Montreal (Kanada) Datum zápasu: 10.08.2017 23:00

Po včerejší výhře Sama Querreyho nad favoritem J.-W-Tsongou dnes volím, že Sam Querrey na turnaji v Montrealu již skončí na raketě Kevina Andersona v kurzu 1.84.

Sam Querrey (USA) - 198 cm vysoký, 90 kg, hrající pravou rukou. Jeho doménou je především servis. Není to hráč do dlouhých výměn, ale i v nich se dokáže v této sezoně velice dobře držet. Na tvrdém povrchu hájí letošní bilanci 18/5 a nyní má nejlepší formu v jeho životě. Ve Wimbledonu došel až do semifinále. Dokázal přejít třeba i přes Andyho Murrayho. Minulý týden vyhrál v Mexiku – Los Cabos.

Kevin Anderson (JAR) - Hrající pravou rukou, 202 cm vysoký. Podobně jako Sam Querrey si Anderson zakládá na skvělém servisu. Momentálně okupuje 27. místo ATP žebříčku, avšak byl již na 10. místě, poté přišlo zranění a Anderson se musí do světové „topky“ opět prokousat. Anderson je hráč, který se na svojí výšku dokáže perfektně držet v delších výměnách, ve svojí kariéře si připsal i pár antukových skalpů. Jeho doménou je tráva a rychlé tvrdé povrchy. V roce 2015 (před zraněním) porážel na tvrdém povrchu hráče jako : Nishikory, Murray, Djokovic, Sock a Sam Querrey. 

Dnešní tip bych nezvolil, pokud by se jednalo o 1.kolo turnaje, ale jelikož jsem sledoval oba hráče, tak hlavním aspektem, proč toto volím, je fakt, že na Querreym se musí zákonitě projevit únava po minulém týdnu, kdy vyhrál podnik v Los Cabos (Mexiko). Ve včerejším utkání s Tsongou, kde se šlo do 3 setů bylo patrné, že Querrey není již 100% (zápas nakonec zvládl). Dnes si myslím, že bude mnohem více chybovat a Kevin Anderson své šance využije. Hlavně si myslím, že si bude držet podání v zápase zcela suverenně, jelikož Querrey nepatří mezi top returnující hráče a proti servismanům měl vždy problémy.
 

Zpět na seznam tipů