Analýza zápasu: Olympiakos - Rijeka

Sport: Fotbal Kurz: 1.83 Tip: 1 Soutěž: Liga mistrů Datum zápasu: 16.08.2017 20:45

Dobré odpoledne. Ve včerejším zápase nás potěšil Karabach, který nedal Kodani sebemenší šanci. Spíše naopak. Kodaň může být ráda, že si neodvezla větší nálož. Vždyť ani jednou nevystřelila na branku. Dnes se podíváme detailněji na zápas největšího favorita celé kvalifikace mistrovské části ligy mistrů. Konkrétně na řecký Olympiakos. 

Olympiakos letos přes sezonou vyhlásil útok na LIGU MISTRŮ, které nyní podřazují úplně všechno ostatní. Tomu nasvědčuje i posilování kádru. Z Fiorentiny přišel velice kvalitní obránce Milič, z Konyasporu obránce Vukovič. Z Legie jeden z nejlepších záložníků polské ligy Ofoe. Z Granady Gonzáles, kterého jsem detailněji sledoval několik zápasů a vždy patřil v tamním týmu ke klíčovým hráčům. Největší posilou by měl ovšem být útočník Emenike. V EVROPĚ ho chtělo mnoho klubů. Nakonec si vybral Olympiakos (hrál i Premier League). Dalším hráčem je Tachtsidis. Tento záložník odehrál minulý ročník za FC Turín. A kdo viděl v ITALSKÉ SÉRII tento nenápadný celek, bylo mu jasné, že záložní řada má svou kvalitu. Mnoho hráčů se do týmu vrátilo z hostování. 

A už k dnešnímu zápasu. Favorizuji domácí celek v kurz 1,75. Rijeku jsem viděl v předkolech a opravdu nepůsobila dobře. Sice vyřadila trpaslíka z TNS, ale ten zápas byl z jejich strany hrozný. Pak možná překvapivě prošla přes Salcburk. Nutno dodat, že rakouský celek už není v takové síle jako v předchozích letech. Red Bull se nyní soustředí na sponzorování spíše týmů v německé Bundeslize. Je důležité, že Rijeka ani v jednom zápase nevyhrála. 2x remizovala. V posledních dvou ligových kolech navíc padla na hřišti průměrného Osijeku a doma prohrála s Dinamem Záhřeb 0:2. Věřím, že Olympiakos je ještě mnohem silnější než Dinamo. Navíc působí velice sehraným dojmem, což je veliké plus. Mají velkou sílu v útoku. Chorvati, jak dobře známe, v obraně nejsou tak kvalitní. Nemají to prostě v krvi a když si představím, že do nich Olympiakos bude celý zápas bušit, mají se na co těšit. Ještě je třeba připomenout, že Olympiakos přešel v minulém předkole přes velmi silný Partizan Bělehrad. Jasně favorizuji domácí tým. Většího favorita v dnešních zápasech nenacházím.
 

Zpět na seznam tipů