Analýza zápasu: Plzeň - AEK Larnaka

Sport: Fotbal Kurz: 1.72 Tip: 1 Soutěž: Evropská liga Datum zápasu: 17.08.2017 20:15

Včerejší zápas Olympiakosu nám krásně vyšel podle očekávání. Nebylo to úplně jednoduché, ale i tak si vezeme další výhru s krásným kurzem. Dnes se podíváme na duel českého aspiranta na Evropskou ligu. V závěrečném kvalifikačním kole se Plzeň utká s kyperskou Larnacou.

Pro Plzeň to nebude jen zápas roku, ale zápas desetiletí. Proč? Pokud by se Plzeň letos nedostala do pohárů, podle zákulisních informací by to pro ní mohlo mít zásadní vliv na chod klubu. Museli by se výrazně utáhnout opasky a hráči už by neměli také nic jistého. Kdyby Plzeň opravdu vypadla, už by musela jedině vyhrát LIGU, aby se definitivně nestáhla do ústraní z české špičky. Plzeň ví, že si nutně potřebuje připsat evropské bonusy. Její současný kádr, vzhledem ke stáří, má životnost dvou-tří let. Pak budou muset nastat velké finanční výdaje, aby mohla Plzeň posílit a omladit tak současný kádr. Na Plzeň tlačí i vedení českého fotbalu. V EVROPĚ už vypadla tradičně Mladá Boleslav a také Sparta. Zůstala v ní jen Slavie, Zlín a právě Plzeň. Ve Zlíně se nedá očekávat, že by něco uhrál. A tak zůstává jen Slavia Praha a Plzeň. Český koeficient hodně pláče a má proč. Pokud Slavie a Plzeň nezaberou, je velice reálné, že se před český fotbal dostanou v koeficitentu tři státy. Tím náš fotbal přijde o jedno místo v Lize mistrů a to by byl pro celou asociaci velký problém. 

Zcela jasně favorizuji celek Plzně. Plzeň dnes prostě musí zabrat, nic jiného nezbývá. Do brány se jí vrací brankářská jistota Matuš Kozáčik, do základu by měl nakouknout i Václav Pilař a možná opora v obraně Milan Hubník. Plzeň neměla úplně špatný start do ligy. Všechny zápasy vyhrála. Larnaca ligu ještě nezahájil a to pro nás může být také výhoda. Ano, v EVROPĚ přešla už přes tři mužstva, ale všechno lehcí soupeři - Dinamo Minsk, Cork City, Lincoln. Všechno výrazný EVROPSKÝ podprůměr. Larnacu bych v ČESKÉ LIZE přirovnal k momentální Olomouci (co se týče stylu hry). Pro Plzeň by měla být povinnost doma vyhrát. A ještě jednu zajímavost. Když jsem se díval na vystoupení mnohem vyspělejšího kyperského týmu proti Slavii, tak ten tým byl dost slabý (právě vyhrál kyperskou ligu). A jestli by měl být tento celek ještě slabší, pro západočechy by neměl být problém přes tento tým přejít. To si v klubu uvědomují úplně všichni. Ještě nutno připsat, že hostům chybí dva španělé: Garrido a Ortiz. Oba relativně kvalitnější hráči v týmu. Plzni chybí Kovařík, ten toho ale moc nenahrál a také Krmenčík, kterého zcela nahradí Marek Bakoš. Tak vzhůru do boje!
 

Zpět na seznam tipů